BIP logo

Spotkanie konsultacyjne ws. przebudowy schodów pomiędzy ul. Kalwaryjską a Zamoyskiego

W dniu 5 września 2019 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie konsultacyjne, na którym zostanie zaprezentowany projekt przebudowy schodów pomiędzy ul. Kalwaryjską, a ul. Zamoyskiego w Krakowie – będących przedłużeniem ul. Śliskiej. Spotkanie poświęcone będzie pozyskaniu opinii sąsiadów planowanej inwestycji.

Spotkanie odbędzie o godz. 18:00-20:00 w sali parafialnej na terenie Parafii i Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy Redemptoryści Kraków – Podgórze przy ul. Zamoyskiego 56 (wejście od ul. Redemptorystów).

Projekt schodów terenowych wykonany został przez pracownię Arch-it Piotr Zybura. Projekt zakłada powstanie dostępnej dla wszystkich przestrzeni publicznej dającej nowe możliwości przemieszczania się w dobrze znanym miejscu, ale w nowej aranżacji architektonicznej.

Planowane jest stworzenie 3 przestrzeni na różnych wysokościach z windą i kładką do niej prowadzącą. Będzie to ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami, mających problemy z poruszaniem się, osób starszych oraz rodziców z wózkami. Winda będzie dostosowana dla osób niedowidzących, słabowidzących oraz słabosłyszących.

Zapraszamy na spotkanie!

DRUKUJ
Wróc do głównej