BIP logo

Nowa Huta dziś – wykaz zadań do realizacji

W mieście realizowany jest program Nowa Huta dziś! Celem projektu jest poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. Za kwotę 2 mln zł zostanie zrealizowanych 18 a nie 16 zadań.

Programem objętych jest pięć nowohuckich dzielnic: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie oraz Nowa Huta. Zbierane na początku roku głoszenia mieszkańców trafiły do analizy w radach dzielnic, które wybrały zadania, które są realizowane w ramach przyznanych środków.

Dzielnica XIV Czyżyny otrzymała kwotę 362 380 zł. W ramach środków wyremontowano chodnik na ul. Bieńczyckiej (wzdłuż ul. Medweckiego do CH Czyżyny) oraz chodnik na ul. Centralnej (od skrzyżowania z ul. Woźniców w kierunku ul. Na Łąkach). Prace toczą się na ul. Franciszka Hynka.

Dzielnica XV Mistrzejowice otrzymała kwotę 419 468 zł. W ramach środków nową nawierzchnię zyskała ul. Łęczycka (wyremontowane zostały miejsca postojowe). Trwa remont chodnika na ul. Nagłowickiej (od bloku nr 8 do szkoły). Do realizacji pozostało odnowienie nawierzchni ul. Andrzeja i Józefa Załuskich (od wjazdu w os. Oświecenia z ul. ks. K. Jancarza do wysokości bloku nr 40).

Dzielnica XVI Bieńczyce otrzymała kwotę 352 058 zł. Trwa remont nawierzchni ul. Franciszka Ptaka na os. Przy Arce – od bloku nr 19 w kierunku ul. Obrońców Krzyża.

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie otrzymała kwotę 311 006 zł. W ramach środków wyremontowana została ul. Edwarda Wittiga oraz ul. Łuczanowicka. Dodatkowo zrealizowany będzie remont chodnika na ul. Stycznej (Uchwała Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie z dnia 26 września 2019 r.).

Dzielnica XVIII Nowa Huta otrzymała kwotę 555 088 zł. W ramach środków wyremontowano chodniki na os. Centrum A2, na os. Sportowym 15, 16. Nowa nawierzchnia pojawiła się na drodze wewnętrznej na os. Szkolnym 13 i 14 i istniejących parkingach. Do realizacji pozostał remont chodnika na os. Szklane Domy nr 1 (z boku budynku). Dodatkowo wyremontowane zostaną chodniki na os. Centrum A7 oraz na ul. Tokarzewskiego/Karaszewicza (Uchwała Rady dzielnicy XVIII Nowa Huta z 16 września 2019 r.).

W przypadku dwóch zadań: chodnik na os. Willowym między nr 22-23, chodnik na os. Sportowym z budynku 18 w stronę Lewiatana jednostką odpowiedzialną za realizację jest ZZM.

Realizacja wszystkich zadań planowana jest do końca roku 2019.

DRUKUJ
Wróc do głównej