BIP logo

Nowa Huta dziś – podsumowanie edycji 2019

W ubiegłym roku realizowaliśmy III edycję  program Nowa Huta dziś! którego celem była poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. Za kwotę 2 mln zł zrealizowaliśmy 17 zadań.

Programem objętych było pięć nowohuckich dzielnic: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie oraz Nowa Huta.

W dzielnicy XIV Czyżyny w ramach środków wyremontowaliśmy chodnik na ul. Bieńczyckiej (wzdłuż ul. Medweckiego do CH Czyżyny), chodnik na ul. Centralnej (od skrzyżowania z ul. Woźniców w kierunku ul. Na Łąkach) oraz chodnik na ul. Franciszka Hynka. Prace kosztowały ok. 362 tys. zł.

W dzielnicy XV Mistrzejowice wyremontowaliśmy ul. Łęczycką (droga w raz z miejscami  postojowymi) oraz chodnik na ul. Nagłowickiej (od bloku nr 8 do szkoły). Nową nawierzchnię położyliśmy na ul. Andrzeja i Józefa Załuskich (od wjazdu w os. Oświecenia z ul. ks. K. Jancarza do wysokości bloku nr 40). Prace kosztowały ok. 419 tys. zł.

W dzielnicy XVI Bieńczyce wyremontowaliśmy nawierzchnię ul. Franciszka Ptaka na os. Przy Arce – od bloku nr 19 w kierunku ul. Obrońców Krzyża. Prace kosztowały ok. 352 tys. zł.

W dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie wyremontowaliśmy ul. Edwarda Wittiga oraz ul. Łuczanowicką. Dodatkowo nowy chodnik pojawił się na ul. Stycznej. Prace kosztowały ok. 311 tys. zł.

W dzielnicy XVIII Nowa Huta wyremontowaliśmy chodniki na os. Centrum A2, na os. Sportowym nr 15, 16, na os. Szklane Domy nr 1, na os. Centrum A7, na os. Teatralnym nr 2 oraz na ul. Tokarzewskiego/Karaszewicza. Nową nawierzchnię położyliśmy na drodze wewnętrznej na os. Szkolnym 13, 14 i istniejących parkingach. Prace kosztowały ok. 504 tys. zł.

Program Nowa Huta dziś! realizowany jest w oparciu o uchwałę Nr LXIV/1412/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 lutego 2017 roku.

DRUKUJ
Wróc do głównej