BIP logo

70 ulic na 70-lecie Nowej Huty

Szanowni Państwo!

Gdy podczas konsultacji społecznych zapytaliśmy mieszkańców Nowej Huty jak chcieliby uczcić jubileusz swojej dzielnicy, wielu z nich zwracało uwagę, że choć wydarzenia kulturalne – koncerty, wystawy czy wydawnictwa jubileuszowe z pewnością będą ciekawe i ważne, to jednak powinny być dodatkiem do jubileuszu. Jak wskazano, najważniejsze będą te przedsięwzięcia, które pozostawią ślad i przyniosą wszystkim korzyść. Stąd też moja propozycja, by na 70-lecie Nowej Huty odnowić 70 ulic. Wyobrażam sobie, że zaproponowany przez Państwa zakres prac będzie bardzo różny. Być może jedna będzie wymagała nowej nawierzchni i remontu chodnika, inna – upiększenia – postawienia ławek i obsadzenia roślinami ozdobnymi.


Serdecznie Państwa zapraszam do wypełnienia ankiety.

Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa


Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia Nowej Huty Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchamia miejski program modernizacji 70 ulic na terenie tej dzielnicy.


Ponieważ mieszkańcy Nowej Huty, na przykładzie programu Nowa Huta Dziś pokazali, że chcą brać udział w kształtowaniu wyglądu swojej dzielnicy, Zarząd Dróg Miasta Krakowa zwraca się do nich z prośbą. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Nowej Huty wskazali, które ulice i w jakim zakresie powinny zostać objęte tym programem – mówi Marcin Hanczakowski, dyrektor ZDMK.

Poniżej na stronie uruchomiony został formularz. Za jego pomocą można zgłaszać, które ulice i na jakim odcinku powinny zostać ujęte w programie. Dokonujący zgłoszenia mają też możliwość uszczegółowienia i wyjaśnienie jaką część pasa drogowego zgłaszają – np. jezdnię albo zieleniec wzdłuż ulicy.
Co ważne, wypełnienie formularza nie jest formą głosowania – liczba wskazań nie będzie ważniejsza niż uzasadnienie do pojedynczego zgłoszenia. Formularz będzie aktywny do końca lutego br. Po zebraniu zgłoszeń zostaną one przeanalizowane przez pracowników ZDMK pod kątem możliwości ich realizacji oraz kosztów. Ostatecznie rekomendowana lista zadań do realizacji w ramach programu zostanie przekazana do Urzędu Miasta Krakowa.

Po uzgodnieniu ostatecznej listy zadań oraz przygotowaniu dla nich tzw. budżetu wykonawczego ZDMK rozpocznie realizację programu.


Formularz został zamknięty.
Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

DRUKUJ
Wróc do głównej